EURO TOUR

Podróże, transport, motoryzacja, przygoda, lifestyle

Szukasz ciekawych infromacji transportowych ? Zapraszamy ... 

Przesyłki i towary

Często aby móc mieć coś innego niż wszyscy lub też to samo co wszyscy bo taka jest moda, trendy ...  konieczne jest przetransportowanie tego wszystkiego do nas z innych krajów a nawet kontynentów. Sposobów na przesłanie towarów jest oczywiście wiele. Wszystko zależy od tego jaki rodzaj towaru mamy do przewiezienia, ilość i gabaryty. Najpopularniejszy jest oczywiście transport drogą lądową za pośrednictwem samochodów ciężarowych lub kolejowy. Im odległości są większe, tym więcej zalet mają usługi lotnicze, których oczywiście nie trzeba tłumaczyć. 
Najważniejsze jest jednak dostarczenie przesyłki na czas pod wskazany przez nadawcę adres. Nasze tępo życia od kilkunastu lat znacznie wzrosło dlatego poszukujemy jak najszybciej realizowanych usług, nie bez znaczenia jest również cena. Firmy transportowe chcąc wyjść naprzeciw naszym oczekiwaniom pracują niemal bez przerwy. Skoro do dyspozycji są także samoloty, to wszystkie mniejsze przesyłki kierowane są właśnie na nie. 
Droga morską przewożone są duże i ciężkie ładunki. Co prawda ich transport jest znacznie dłuższy jednak żadnym innym sposobem nie możemy tego dokonać. Każdy z rodzajów transportu ma swoje zalety i wady. Wszystko jest jednak tak profesjonalnie przeprowadzane, że nie mamy się czego obawiać ponieważ towar praktycznie zawsze do nas dociera. 
Szczególnie ważną rolę odgrywają firmy transportowe, kurierskie w  dobie zagrożenia wirusowego, kiedy to opanował nas szał zakupowy wywołany różnymi przyczynami. Kupujemy z nudy podczas spędzanej kwarantanny, kupujemy ponieważ teraz właśnie mamy dużo więcej czasu na realizację planów i przedsięwzięć na które brakowało nam czasu podczas codziennej gonitwy, realizacji zawodowych. Powód zakupów nie ma znaczenia dla kurierów którzy codziennie zmagają się z setkami przesyłek dostarczanymi pomiędzy nadawcą i odbiorcą nierzadko w 24 godziny.

Przesyłki zagraniczne

Większy problem stanowią przesyłki zagraniczne, to one właśnie wymagają skuteczniejszej organizacji transportu. Z pomocą przychodzą mikrobusiki kursujące pomiędzy Polska, a krajami Europy  Zachodniej, Holandią, Belgią, Niemcami, Szwecją czy Norwegią ... 
Fakt jest taki, że s powodu COVID 19 w pierwszą kwartale 2020 roku wielu przewoźników zawiesiło świadczenie usług przewozowych, oczywiście w wyniku wprowadzony obostrzeń mających na celu ochronę zdrowia oraz wyhamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.  Wstrzymanie transportu nie trwało jednak długo po prawie dwóch miesiącach wszystko powoli wraca do normy. 

Wielu przewoźników przywraca świadczenie usług transportowych, jednym z nich jest przewoźnik busydoanglii24.pl. Busy te rozpoczynają kurs w Zamościu i docierają praktycznie do Szkocji . Przesyłki mogą być więc nadawane praktycznie z dowolnego miejsca w Polsce i adresowane w dowolne miejsce w WIelkiej Brytanii. Pełna ofertę przesyłek można sprawdzić na stronie ich stronie http://busydoanglii24.pl

Rodzaje transportu

Doskonale wiemy, że towar możemy przewozić przynajmniej na kilkanaście sposobów. Najpopularniejszy jest transport drogą lądową za pośrednictwem samochodów ciężarowych lub kolejowy. Na dalsze odległości wybierane są usługi lotnicze. Na jaki środek transportu byśmy się nie zdecydowali, to najważniejsze jest dostarczenie przesyłki pod wskazany adres. Zwracamy również coraz większa uwagę na szybkość usług. Wiele firm transportowych pracuje także w weekendy aby przesyłki były jak najszybciej dostarczane swoim klientom. 

Jest to też główny powód tego, że zmniejszyła się ilość transportowanych przesyłek drogą morską. Statki są zbyt wolne i nikt nie może sobie pozwolić na to aby tak długo czekać. Sposób ten możemy wykorzystać w przypadkach kiedy jest to jedyne rozwiązanie czyli na przykłada waga ładunku jest bardzo duża i nie możliwe jest przewożenie jej samolotem. Dostarczenie przesyłki z innego kontynentu może potrwać kilkanaście dni, do kilku tygodni. W przypadku mniejszych odległości wszystko powinno zamknąć się w okresie siedmiu dni roboczych.

środki transportu